Americas Best Value Inn Visalia

$$$$|Se på kortetVisalia, USA|
67 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Americas Best Value Inn Visalia
$$$$

Beskrivelse

Americas Best Value Inn Visalia tilbyder indkvartering 2 km fra Visalia Country Club med Wi-Fi i offentlige områder. Ice House Theatre er mindre end 1 km væk.

Beliggenhed

Beliggende ved Visalia Community Covenant Church, kro omkring 10 minutters gang fra Visalia centrum. Tilbring en eftermiddag med at udforske bjerge i området. Hotellet har en central placering ved siden af ImagineU Children's Museum.

Det er kun 20 minutters bilkørsel fra Visalia lufthavn.

Værelser

For et dejligt ophold i Visalia har hotellet 33 gæsteværelser udstyret med et fladskærms TV med satellitkanaler, røgdetektorer og elektronisk nøglekort. Der er også tilbydes dunpuder, fjer ned puder og fyldte puder samt et ekstra toilet, et badekar og en bruser

Mad og drikke

En kontinental morgenmad serveret hver morgen. På selve ejendommen kan gæsterne slappe af på snack bar. Visalia Convention Center og ImagineU Children's Museum ligger 9 minutters gåtur væk og tilbyder nogle af de bedste retter i Visalia.

Fritid og erhverv

Blandt andre faciliteter tilbyder dette overnatningssted en udendørs pool.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 14:00-23:59
indtil 11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
En kontinental morgenmad serveres mod en gebyr. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Renoveringsår:2010
Antal værelser:30
Tidligere navn
Rodeway Inn Visalia
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    20 m²

  • Sengemuligheder:
    2 King Size Beds
  • Brusebad
  • Varme
Værelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    20 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Varme
Værelse med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    27 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Varme

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Swimmingpool

Udendørs pool

TV

Fladskærms TV

Privat strand

Solseng

Adgang for rullestole

Adgang til kørestol

Services

  • Husholdning

Mødefaciliteter

  • Fax/fotokopiering

Faciliteter for handicappede

  • Handicaptoilet

Fritidsfaciliteter

  • Udendørs pool
  • Solseng
  • Lavvandede ende

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Varme

Badeværelse

  • Gratis toiletartikler

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Parketgulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Americas Best Value Inn Visalia

💵 Laveste værelsespris <br /> 345 DKK
📏 Afstand til centrum 600 m
🗺️ Beliggenhedsvurdering 8.8
✈️ Afstand til lufthavn 12.4 km
🧳 Nærmeste lufthavn Visalia Lufthavn, VIS

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
623 West Main Street, Visalia, California, USA, 93291
Se på kort
623 West Main Street, Visalia, California, USA, 93291
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
First Church of the Nazarene
200 m
Eventhall
Visalia Veterans Memorial Building
200 m
Kirke
Visalia Community Covenant Church
200 m
Ecclesia Temple Christian Community Church
200 m
Kirke
1st Presbyterian Church
200 m
Offentlig bygning
Visalia Rådhus
200 m
Fox Theater
320 m
Cafe 225
380 m
Restaurant
Jimmy John's
240 m
Restaurant
Main Street Cafe
300 m
Restaurant
Taqueria El Mejor
540 m

Anmeldelser om Americas Best Value Inn Visalia

5.0 /10
Trænger til forbedring
198 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Vores gæsters anmeldelserSkriv en anmeldelse
  • Har skrevet en anmeldelse den 05 Nov
    Trænger til forbedring
    5.0

    Sur ejer, elendig morgenmad og beskidt.

Ofte stillede spørgsmål om Americas Best Value Inn Visalia

Hvilke attraktioner kan vi besøge under vores ophold i det Americas Best Value Inn Visalia?
Et af de mest berømte vartegn i nærheden af det Americas Best Value Inn Visalia er Rawhide Ballpark, beliggende 1 km væk. Andre seværdigheder, der er værd at bruge, er Cellar Door (750 m) samt Kings River Bridge (800 m).
Hvad er den nærmeste lufthavn til et Americas Best Value Inn Visalia?
Den nærmeste lufthavn til et Americas Best Value Inn Visalia er lufthavnen Visalia (15 km), og den kan nås med en 20-minutters biltur.
Kan jeg efterlade min bil gratis på Americas Best Value Inn Visalia hotel? parkeringsplads?
På Americas Best Value Inn Visalia hotel er en parkeringsplads tilgængeligpå stedet gratis.
Hvad er vores spisemuligheder under opholdet i hotellet?
Desværre har hotellet ikke harrestauranter på stedet, men gæster kan spise lige uden for hotellet i en højt vurderet (9/10) dessert restaurant Baskin-Robbins.
Hvor meget koster et værelse på det 2-stjernede Americas Best Value Inn Visalia?
Prisen for et værelse i det 2-stjernede Americas Best Value Inn Visalia starter ved 53$.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i det Americas Best Value Inn Visalia hotel?
Hos det Americas Best Value Inn Visalia hotel kan man betale med Visum og Mastercard.
Hvilken slags værelser tilbyder et Americas Best Value Inn Visalia hotel?
Sådanne værelsestyper som Værelse med en kingsize-seng og Værelse med en queensize-seng er tilgængelige på et Americas Best Value Inn Visalia hotel.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på hotellet?
Hvert værelse på hotellet inkluderer et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med mange kanaler til gæsternes underholdning.
Er det 2-stjernede Americas Best Value Inn Visalia hotel udstyret med faciliteter for handicappede?
Ja, værelser med handicapfaciliteter og kørestols adgang tilbydes på det 2-stjernede Americas Best Value Inn Visalia hotel til gæster med særlige behov.
Tilbydes der rengøring på hotellet?
Ja, hotellet har rengøring og husholdningsservice.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse